Умира протестантски свещеник и се отправя към рая. Чука на вратата, представя се, но там не го очакват. Служителите на Св. Петър тръгват да проверят има ли го в компютъра. Докато пасторът чака, умрял шофьорът на градския рейс и в рая и всички го приветстват: "Добре дошъл, чакаме ви!” Пасторът е възмутен:
- Този шофьор е пияница и винаги груб с пътниците. На какво основание го приемате в рая, а мен - не?
- Знаем, но докато вие проповядвате в църквата, всички спят, а той като шофира, всички в рейса се молят горещо.
При операция се наложило да заместят тестисите на един мъж с метал и дърво. Решил един ден да мине доктора покрай пациента си след 20 години за да разбере успешна ли е била операцията:
- Здрасти, докторе! Много съм ти благодарен за операцията. Да те запозная със двамата си сина. Пинокио, Робокоп елате тук!