Четвъртък, 20 август 2026 | Хасково 29°

Ярък розов диамант продаден за над 28 милиона евро

Най-големият крушовиден яркорозов диамант, предлаган на търг, беше продаден за 28,7 милиона евро от "Кристис" в Женева, съобщиха световните осведомителни агенции.

Цената на диаманта "Форчън", която е с комисионата, е към долната граница на предварителната оценка на "Кристис". Купувачът е азиатски колекционер. 

Диамантът тежи 18,18 карата - щастливо число, което е символ на просперитет в Азия.

Най-големият розов диамант, продаван от Кристис, е 18,96-каратовият "Уинстън Розово наследство". Той беше купен за 50,4 милиона долара през 2018 г. - рекордна цена на карат за розов диамант на търг. 

Макс Фосет от "Кристис" каза, че камъкът с наситен розов цвят е изкопан в Бразилия преди повече от 15 години. Той описа диаманта като "истинско чудо на природата". 

Цената според него е отражение на "неустойчивата глобална икономика" и други финансови фактори, които пораждат "тревоги, промъкващи се дори сред топ ешелона на богатите купувачи"

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)