65 годишен печели три медала на ориентиране

Тодор Стратиев-крайния вляво

Общо 8 нови медала спечелиха хасковските ориентировачи от "Компас 94" през изминалите три дни с участията си в четири различни старта от държавни първенства. В курорта Албена на 19 септември клубът се включи с 9 свои състезатели в Държавното първенство по нощно ориентиране. По рискованите трасета, сили премериха над 200 участници от страната. Хасковлии взеха 5 медала. Ветераните донесоха най престижните отличия-злато за Добри Топалов и Тодор Стратиев при ветераните до 60 години и 65 години. Със сребро се окичиха Тодор Стратиев-младши при юношите до 16 години и Диян Николов при 40 годишните. Бронзов медал пък спечели Валя Нанева при 40 годишните жени. На следващия ден тимът участва в държавното за ветерани в Старозагорски Минерални Бани. Най възрастният участник-над 65 годишния Тодор Стратиев спечели сребро в спринтовата дистанция. Георги Кирков завоюва титла при 40 годишните. СТратиев окомплектова отличията си с бронз на дългата дистанция на следващия ден.