Четвъртък, 20 август 2026 | Хасково 29°

Турция блокира достъпа до Facebook, Twitter и YouTube

Турция блокира достъпа до социалните мрежи Facebook и Twitter, както и до сайта за видео споделяне YouTube. Причината е публикуването на изображения с взетия за заложник турски прокурор от леви екстремисти при заложническата криза завършила с неговата смърт, предаде AFP.

Сайтовете са недостъпни за повечето потребители в Турция, а местните медии съобщават, че интернет доставчиците получили нареждане от прокуратурата за блокират социалните мрежи.

На адреса на YouTube се зарежда съдебна заповед, в която се казва, че „административната мярка“ е наложена от държавния телекомуникационен орган (TIB). Преди дни турската прокуратура съобщи, че е започнала разследване срещу четири турски вестника за "терористична пропаганда" заради публикувана снимка на прокурора-заложник в социалните мрежи. 

 
 

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)