На 15 и 16 юли 2011г. в Широка лъка се проведе Детски приказен фестивал като заключителен етап от Лятна театрална академия за деца в риск. Тя се организира и провежда за девета поредна година за деца в неравностойно положение от дома за сираци „Катя Ванчева” в Широка лъка. Основната цел на проекта е с помощта на изразните средства на театъра – слово, музика и танц, да се допринася за личностното развитие, изграждането на трайни социални умения, възпитанието в толерантност, креативност и дисциплина на деца лишени от родителска грижа. Ръководител и организатор на проекта е театралната режисъорка Елена Панайотова, а основен спонсор е аглийският бизнесмен Адам Бейджър, един от най-големите чужди дарители на домове за сираци в България.
За пръв път специална покана за участие в академията получиха младите театрали на ГПЧЕ „Христо Ботев” гр. Кърджали. Те се включиха във фестивала с представление на тяхната последна постановка „Балкански синдром” по Ст. Стратиев, която изнесоха вечерта на 15.юли в читалището на Широка лъка пред участниците във фестивала - деца в неравностойно положение и местната публика. С младежки ентусиазъм и плам младите кърджалийци представиха комедията, разкриваща традиционни балкански нрави и страсти и очароваха публиката. Малките деца бяха особено развълнувани от срещата с батковците и каките – актъори и бързо станаха техни приятели и верни фенове. Гостуващите актъори, сред които и Мая Бежанска, студентите от Нов български университет, които през последните 3 седмици са обучавали децата от дома, режисъорката Елена Панайотова, главният спонсор на проекта и гостуващите чуждестранни туристи също не скриха задоволството си от прекрасната, талантлива игра на възпитаниците на театралното студио от езиковата гимназия.
На 16 юли 2011 г. в двора на училището, на открита сцена, създадена от деца и артисти се проведе Детски Приказен Фестивал, който взеха участие общо 150 деца от други домове и училища от Девин, Смолян, Пловдив, Гоце Делчев, Хасково, Панагюрище, както и ученици от Холандия. Младите ботевци също участваха със свое представяне – драматизация по китайската народна приказка „Синята роза”. Показвайки отново своя театрален талант те успешно се вписаха в цялостния спектакъл от музика и танц и омагьосаха публиката с играта си. С желание и ентусиазъм се включиха в общата еуфория, обхванала всички участници и импровизирано участваха в заключителните танци и изпълнения наравно със своите нови малки приятели и фенове.