Хасковлии се биха с 2 000. Победиха

Силвия Вангелова спечели златен медал за България

3-ма хасковлии мереха сили със състезатели от 14 държави в 40-ят международен турнир по карате в гр. Чачак, Сърбия. През уикенда там пристигнаха над 2000 каратеки във всички възрасти. Сред тях бяха и тримата хасковски национали Силвия Вангелова, Егемен Сербест и Тенчо Тенев. Те се биха за престижната индивидуална награда „Златен пояс” еквивалент на нашия „Странджата” в бокса.

Сред най-атрактивните и най-добрите сред девойките бе Силвия Вангелова. Възпитаничката на клуб „Вадо рю” натупа 6 състезателки в дисциплината „Кумите” до 47 килограма и спечели безапелационна първото място. Сред победените бяха националки на Испания, Гърция, Сърбия и др. На косъм от титлата остана Егемен Сербест - в кат.-61кг. при юношите старша възраст. Той загуби нещастно полуфиналната си схватка и се утеши с бронзов медал.

Третият участник от Хасково Тенчо Тенев имаше малшанска да се сблъска в третия кръг с бронзовиятг медалист отпоследното европейско първенство и загуби минимално.

Като цяло българския национален отбор спечели 3 златни, 2 сребърни и 5 бронзови медала.