Гришо измъчи първата ракета на Франция

Хасковският тенис талант Григор Димитров изнесе поредното си достойно представяне на световната тенис арена, като направи равностоен мач с най-добрия френски тенисист Жо Вилфред Цонга. Финалиста от Аустрелиън Оупън 2008 е играч от челната десетка на световната ранглиста, в чиято кариера личат победи над най-добрият тенисист на всички времена Роджър Федерер и настоящият номер едно Рафаел Надал. Той бе озорен здраво от 19 годишният хасковлия преди в крайна сметка да победи със 6:4 6:4 в първия кръг на турнира в Ротердам.

В по-голямата част от мача нашето момче бе равностоен опонент на именитият си съперник. В два гейма, по един във всеки сет, Григор допусна спад в играта си и загуби своето подаване. Пробивите не бяха върнати на ултра бързата настилка в Ротердам и закономерно станаха причина за загубата. Въпреки това, хасковлията прибавя 10 точки за световната ранглиста и се укрепява в първата и стотица. С класирането си, той остава най-добрият тенисист на България и през 2011-та година.