„Спартак“ срази „Саяна“ в Хасково

„Саяна Хасково“ прие „Спартак“ (Пловдив) в мач от футболното първенство. Срещата започна по отличен начин за гостите. Още в самото начало „Спартак“ поведе с 0:1. Автор на попадението бе Васил Стойчев. Гостите продължиха с по-агресивна игра и в 10-та минута вече водеха с 0:2 след попадението на Ариф Ферадов.

Хасковлии постепенно се отърсиха от първоначалния шок и започнаха да организират атаки. До почивката обаче така и не съумяха да намалят пасива си.

През второто полувреме вместо да се вдигнат и да се опитат да изравнят, червено-белите направиха напълно противоположното, допускайки нови два гола. Тодор Тодоров направи резултата класически. Отново той вкара и четвъртия гол за пловдивчани. До края на мача повече попадения не бяха отбелязани и така „гладиаторите“ стигнах до успеха, който ги изкачи на второ място в класирането. С победата „Спартак“ изпревари „Ямбол“, който завърши 1:1 с „Димитровград“.

В следващия кръг димитровградчани гостуват на „Загорец“, а „Саяна“ на „Ямбол“. Двубоите са на 2 ноември от 14:30 часа.