Отличия за „Компас '94“ на Държавното първенство в Дряново

Изображение 1 от 5

Държавното първенство по спортно ориентиране за деца, юноши и ветерани се проведе в Дряново и околностите. Участваха повече от 700 състезатели от страната. Хасковския клуб „Компас 1994“ бе представен от 15 състезатели. Надпреварата бе в три дисциплини - дълга дистанция в първия ден, щафети във втория и в последния ден бе спринтова дистанция.

На дългата дистанция Никола Делчев зае четвърто място при момчетата до 14 г. Призово класиране добави и Дияна Янева, която бе първа при жените до 20 г. При щафетите хасковлии участваха с отбор при момчетата до 14 години. Тимът спечели бронзовите медали. Щафетата бе в състав Данаил Делчев, Мартин Кущилов и Никола Делчев.

При жените до 50 години Росица Гаргова бе четвърта на дълга дистанция.

В спринта, който бе във финалния ден, Дияна Янева бе първа, а Николай Стилев бе четвърти при ветераните до 55 години. Тодор Стратиев бе на третите места, както на дълга дистанция, така и в спринта при ветераните до 80 години.