Йоан Радев с второ място на „А1 атлетика за младежи“

Йоан Радев остана на крачка от титлата в десетото издание на веригата „А1 атлетика за младежи“. Състезателят на хасковския клуб „Атлетик“ се пребори за второто място в последния кръг от надпреварата, който се проведе в Панагюрище. Радев завърши с резултат от 450 точки. На 60 метра спринт хасковлията финишира за време 7.9 сек, на скок дължина завърши с 5.21 м, а на 800 метра гладко бягане приключи за 2.21 минути. Победител стана Борис Фусков от „КЛАСА“, а трети бе Алекс Енев от „Тийм - Клявков“ (Пловдив). Такава бе подредбата и в генералното класиране. Радев е втори с 1457 точки. Фусков е победител с 1717 точки, а Енев е с 1220 точки.

Междувременно в Панагюрище се проведе и турнирът „Борис Мулешков“. С трети места са Ноела Вунова и Анаа-Мария Петкова. Вунова е бронзова медалистка на 800 метра гладко бягане при девойките под 16 години. Петкова пък е трета в същата дисциплина, но при девойките под 18 години.

В Панагюрище се провежда и лекоатлетически лагер с деца от цялата страна. 12 от възпитаниците на „Атлетик“ също са там.