Нови успехи за състезателите на „Компас 1994“

Поредица от състезания по спортно ориентиране под надслов Паркова купа се проведоха през годината в България. Това са спринтови дисциплини в градска и паркова обстановка.

През изминалия уикенд в град Раднево бяха трети и четвърти кръг. По повод 60-годишния юбилей на града, от хасковския клуб „Компас“ проведоха традиционната си купа в два градски старта, които се прие да бъдат и финални на Парковата купа 2024. В състезанията се включиха около 180 състезатели от 24 клуба от страната. Хасковският „Компас 1994“ участва с 10 състезатели и се представи много добре. Дияна Янева бяга отлично в групата на жени 21, и в отсъствието на националките спечели и двата старта, а с това и Купата в крайното класиране. Симаи Хасан е с първо и трето място при 12-годишните момичета и Христина Дюлгерова с трети и четвърто място при 18-годишните девойки завоюваха купите за трето място в крайното класиране. Ветеранът Николай Стилев избра да бяга с 15 години по-млади мъже. Този тактически ход се оказа удачен, защото със своята рутина той достигна до призовото трето място.