„Саяна Хасково“ не се затрудни срещу „Родопа“

Мачът между „Саяна Хасково“ и „Родопа“ (Смолян), който се игра днес, започна с минута мълчание в памет на треньорите Ферарио Спасов и Юлиян Сюрджиев.

В началните минути играта бе равностойна. Постепенно хасковлии наложиха натиск. В 10-ата минута съдията спести дузпа в полза на домакините, след като защитник на гостите игра с ръка в наказателното си поле.
    На няколко пъти домакините затрудниха Тодор Малинов, който се намеси и спаси отбора си.
    В самия край на полувремето обаче бившият страж на „Саяна Хасково“ и настоящ на „Родопа“ капитулира. След центриране на Милен Танев Христо Христов засече топката и откри резултата.
    След почивката хасковлии продължиха да атакуват и удвоиха преднината си чрез Ангел Костов. Ахмед Осман вкара дежурния си гол за 3:0. Гостите все пак отбелязаха почетно попадение, оформяйки крайното 3:1.

Победа днес следобед записа и „Димитровград“. Тимът спечели с 2:3 гостуването си на „Секирово“. Попаденията за димитровградчани отбелязаха Димитър Алексиев и Мирослав Илиев. Домакините си отбелязаха и автогол.

В следващия кръг, който е последен за есенния полусезон, „Саяна Хасково“ гостува на дубъла на „Ботев“ (Пловдив).
    “Димитровград” приема “Гигант” (Съединение).