„Миньор 2015“ завърши сезона със златен дубъл при момчетата до 14 години

„Миньор 2015“ завърши сезона със златен дубъл при момчетата до 14 години. Тимът, воден от Милен Дудев надви „БУБА Баскетбол“ във финала на Националното първенство, което се проведе в зала „Борис Гюдерия“ и добави титла към Купата на БФБ, спечелена по-рано през сезона. Георги Димов от пернишкия тим, който стана и MVР на турнира, изигра пореден силен мач и завърши с 22 точки. Крис Дяковски също бе на ниво с 18 точки, а Иво Валентинов вкара 17 за шампионите. Младите пернишки спортисти показаха силна игра и отборен дух по време на първенството. С това отборът от младежи, родени през 2009 г. записва не само втора титла но и 761 дни без загуба на терена. Купата бе връчена на шампионите от секретаря на община Перник Мартин Жлябинков.
Бронзовите медали спечели ЦСКА. „Червените“ надвиха „Черно море Тича“ със 78:67.

Източник: Perunik.COM