Джудото е №1 в класацията „Спортист на 2022 година“ в Хасково

Редица изненади възникнаха в класацията „Спортист на 2022 година“ в община Хасково. Това стана ясно днес по време на официалната церемония по връчване на наградите в зала „Хасково“.

Призовете връчи кметът на община Хасково Станислав Дечев, който пожела на треньорите и спортистите да продължават да прославят Хасково по цял свят.

№1 в категория „юноши и девойки“ е балканският шампион по джудо Владимир Тодоров. Той изпревари в класацията световният шампион по силов трибой и сребърен медалист от Европейското първенство Иван Георгиев. Призовата трета позиция бе за европейската вицешампионка по карате Елица Иванова.

В категория „мъже и жени“ на първо място отново бе джудист. Това е балканският вицешампион Христо Христов, изпреварвайки световният вицешампион по спортна аеробика Тихомир Баротев. Третото място е за Мария–Магдалена Кирева, която стана държавен шампион през 2022 г. и се представи блестящо на Европейското първенство - второ място в изхвърлянето и четвърто място в двубоя.

За отбор №1 при юноши и девойки бе избран тимът по джудо и джу-джутцу, който спечели републиканската титла за момчета до 13 години.

Очаквано „при мъже и жени“, призът за отбор №1 отиде при баскетболистите на Хасково, които за втора поредна година станаха шампиони в „Б“ група, а в момента са сред водещите отбори в Зона Юг на „А“ група.

Призът треньор на годината си поделиха наставникът на джудистите Христозов и този на баскетболистите Янко Желев.