Каратистите от „Торнадо” бият наред в Турция

Медалистите Моника Христова/най вляво/ и Руси Танев/най-вдясно/ с треньорката си Нели Станева

Сребърен и бронзов медал спечелиха хасковските каратисти на завършилото в неделя балканско първенство по карате в град Балъкесир, Турция. Възпитаниците на спортен клуб „Торнадо” се състезаваха с отбори от 6 балкански държави 4 възрастови групи-деца, кадети, джуниори и старша възраст. Най удачно се представиха по малките. 13 годишния Руси Танев показа безупречна техника на татамито и спечели симпатиите на зрители и публика. Той достигна до финала в дисциплината Ката/демонстрация на техника/ там отстъпи с малко на представител на домакините от Турция. Познатата отдавна на хасковската спортна общественост Моника Христова триумфира при кадетите/юноши младша възраст/, след като спечели бронзов медал в много оспорвана надпревара на ката. Хасковлиите от торнадо бяха едни от най-добре представилите се българи на балканския шампионат който събра близо 200 каратисти от 6 държави. Със свои отбори участваха България, Турция, Румъния, Гърция, Кипър и Македония.