Добрев идва за „Хасково“ в сряда

Добрев сяда на масата за преговори в сряда

В сряда в областният град се очаква да пристигне спрягания за нов собственик на ФК „Хасково“ Добрин Добрев. Бизнесменът ще се срещне с настоящия главен акционер Здравко Узунов за да финализират продажбата на клуба. Това потвърдиха посредниците на Добрев, братята Хабил. През миналата седмица предприемачът успешно се раздели с акциите си в Спартак ВН и вече нищо не спира вниманието му към местния футболен клуб. „Остават последни детайли, после ще има пресконференция“ лаконично съобщиха страните по сделката.

Междувременно футболния клуб изнесе най-силния си мач от началото на първенството в ЮИ В група, но загуби нелепо в Кърджали от местния Арда. Според ръководството на хасковлии, съдията Диков тотално е опорочил мача. Човека в черно, когото един от братята- Хакиф Хабил квалифициран като „поръчков“, се изложил с многото си обратни отсъждания и откровено подпиране на домакините. Върхът бил крайния съдийски сигнал който дошъл 4 минути преди изтичането на редовното време. В самия мач хасковлии изтърваха 3 положения през първото полувреме и се оттеглиха на почивката при 0:0. Две статични положения доведоха до 2 гола в хасковската врата в първия четвърт час след подновяването на играта. Мощна тупалка на Мехмед Сейхан в 66-тата минута намали резултата на 1:2, но тогава пловдивчанинът в черно започна рецитала си. 4 жълти картона и дузина нарушения срещу червено белите спрял техния устрем за изравняване плюс „предсрочно“ дадения край на мача. Въпреки загубата, „Хасково“ са извън зоната за изпадащите с баланс 2 победи и 4 загуби.