От х:

Днес в x:

Симеон Сакскобургготски е сред гостите на първата кралска сватба в Русия от повече от век

Изображение 1 от 2

    Наследникът на последния руски император, екзекутиран със семейството си от болшевиките през 1918 г., се жени днес в Санкт Петербург в присъствието на няколко короновани глави, предаде Франс прес.

    Великият княз Георгий Михайлович Романов ще се венчае за италианската си годеница Ребека Бетарини в катедралата "Свети Исаак" в сърцето на бившата имперска столица на Русия на сложна религиозна церемония в присъствието на многобройни чуждестранни гости. Според организаторите на събитието са поканени 1500 души, сред които испанската кралица-майка София, Симеон Сакскобургготски и съпругата му Маргарита, както и други представители на европейски кралски фамилии.

    Георгий Михайлович Романов е роден в Мадрид, Испания. Син е на великата княгиня Мария Владимировна, самопровъзгласила се за наследник на руския императорския трон, и съпруга й, великия княз Михаил Павлович от Русия. През по-голямата част от живота си е живял във Франция и Испания. Прадядо му, великият княз Кирил Владимирович - братовчед на Николай Втори, успява да избяга от болшевишкото насилие по време на революцията през 1917 г. във Финландия. По-късно той и семейството му се преместват в Западна Европа.

    Георгий Романов посещава Русия за първи път през 1992 г. От три години той живее в Москва, където работи по редица благотворителни проекти.

    Великият княз се запознава с годеницата си Ребека Бетарини в Брюксел, където двамата работят за европейски институции. Приемайки руската православна вяра, 39-годишната Бетарини, която е дъщеря на дипломат, се прекръщава на Виктория Романовна.

    В интервю за руския сайт Фонтанка, публикувано в сряда, Георгий Романов сподели, че е избрал да се ожени в Санкт Петербург поради "много причини". По думите му този град е "историята на Русия, историята на династията Романови".

    Династията Романови управлява Русия в продължение на 300 години, преди Николай Втори да абдикира през 1917 г., поставяйки Русия на пътя към болшевишка революция, гражданска война и 70 години комунистическо управление.

    През 2000 г. руската православна църква канонизира Николай Втори, който е представян като слаб лидер от съветските власти. 

    Източник: Haskovo.NET

    Видеа по темата

    Facebook коментари

    Коментари в сайта (2)

    • 1
      Ре
      РЕПУБЛИКАНЕЦ
      0 -2
      09:27, 14 окт 2021
      Стига с тези величия.хартиени герои. Търтеи.в кой век живеем.крале царе и не знам какви още напудрени псевдоособи. Представителни функции имали сега в кралските държави.това са едни напълно изхвърлени от обществото институции които нищо не генерират а само носталгия от тяяхна страна по миналото което е напълно и завинаги отхвърлено от цивилизованите общества.това е една носталгична търтейска институция която вреди напълно на цивилизованите страни.
      Накичени напудрени с измислени флантефлушки персони. Много ще има да тъгуват по миналото.чудя се на такива държави като ангбия испания белгия и т.н. Какво още ги търпят тези апокрифни мумии
      • Ан
        антимишок
        0 -1
        20:18, 15 окт 2021
        Правилно:Долу Монархията!Да живее Републиката и особенно нейните велики чада:Банкенската Тиква,Дръндарския М.н..л от Росенец,Шкембе войвода,Курнелия,Майчето и да не забравяме новите демократични герой:Продавача от Подлеза на НДК,Канадския Спасител от Харвард и десетки други желаещи да се докопат до "кокъла' "демократи"
    Последни новини