От х:

Днес в x:

В Хасково откриха нелегални лекарства и хранителни добавки

Изображение 1 от 3

Нелегални лекарства и хранителни добавки са открити в Хасково, съобщиха от Областната дирекция на МВР.

Медикаментите са намерени при операция на икономическите полицаи и служители на Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ).

Вчера контролните органи са проверили три адреса в Хасково - на булевардите „Раковски“ и „Съединение“ и в квартал „Орфей“. В жилищата, обитавани от две жени на 58 г. и 57 г. и 53-годишен мъж са намерени хранителни добавки с неясен произход и състав и кутии с медикаменти, за които липсват разрешения за продажба на българския пазар. Предадени са с протокол на разследващите.

Служителите на ОДБХ са съставили констативни протоколи и актове. Образувани са три полицейски преписки.

Източник: Haskovo.NET

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта (5)

  • 1
    Fh
    FH
    32 -2
    11:27, 21 май 2021
    Турски лекарства - хем по-добри, хем по-евтини, хем ги има винаги! Фармамафията в България много й пречи това!
  • 2
    Ко
    Кой?
    38 -2
    11:37, 21 май 2021
    От тези лекарства имат нужда много хора. Защо ли? Защото в България са с тройна, че и четворна надценка. Пенсионерите най-много купуват от тях, тъй като са на много ниски цени, а и качеството никак не отстъпва на нашите “добри” лекарства. Защо го направихте? Знаете ли колко много хора всеки месец се нуждаят от тези лекарства? Вдигнете пенсиите и заплатите, и няма да се внасят лекарства незаконно.
  • 3
    Уу
    Уууууу
    9 0
    20:42, 21 май 2021
    Боклуци, оставете лекарствата на хората. Идете хванете фармацевтичната мафия, която надува цената на лекарствата в България. Тях приберете. Нещастници.
  • 4
    За да го поемат на мутрите и бей-ове-те
  • 5
    Ас
    Асан
    3 0
    23:55, 21 май 2021
    Хванете гелов за неговите далавери .

Още новини от Хасково

Последни новини