От х:

Днес в x:

Гербът на Хасково вече официално върху пощенска марка

Филателно издание на герба на Хасково бе валидирано днес на специална церемония във филиала на Националната художествена академия в Бургас. На представянето присъстваха заместник-кметовете на Хасково Мария Вълчева и на Бургас Диана Саватева, изпълнителният директор на "Български пощи" Деян Дънешки, ректорът на НХА проф. Георги Янков, директорът на Пристанище - Бургас Диян Димов, авторът на графичния дизайн на изданието гл. ас. д-р Ненко Атанасов.

Новото пощенско издание е на тема "Българска градска хералдика". То се състои в серия от две пощенски марки, оформени в блок-лист с винетка и милезим, които представят гербовете на Бургас и Хасково. Изданието се допълва от първодневен пощенски плик и специален пощенски печат.

Изобразените върху новите марки гербове на Бургас и Хасково са едни от най-красивите хералдически символи на български общини и поставят началото на нова сюжетна линия в дизайна на пощенските марки у нас, отбеляза д-р Ненко Атанасов от НХА.

Признанието за герба на Хасково се случва в годината, когато се навършват 25 години от неговото приемане за официален символ на града ни. Негови автори са едни от най-добрите хералдици в България Борил Караиванов и Емануил Манолов.

Източник: Haskovo.NET

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта (10)

  • 1
    Ко
    Кореняк
    18 -3
    19:51, 24 юни 2020
    Вие всички на снимката спомняте ли си изобщо нещо от преди 25 години в Хасково?
    С чужда пита помен не се прави...
  • 2
    То
    ТОВА Е СУЕТА
    19 -4
    20:02, 24 юни 2020
    Милиона напуснаха българия. Пак някой отклонява мислите на хората в грешна посока. България загива. И 1000 марки да пуснете българия умира продажници
  • 3
    Ne
    nelicha - нелича
    16 -2
    20:21, 24 юни 2020
    Колкото и да търсих не можах да намеря стария герб на Хасково . С крепостната врата тютюневите листа запчатото колело и големия лъв по средата . Това беше през соца . Всички помнят и знаят няй големите дарители и най богати хора в града Стойчо и Кица Марчеви . Тяхни са били цигарената фабрика и тютюневите складове . От царско време дори и през соца българия е била втория производител на тютюн след САЩ . С ветовно извесните брендаве , като Малборо и Филип морис са предпочитали Бъргарския тютюн , като най качествен и добър . Основно той бил произведен в нашия регион . Чест и почитания за Българските тютюно производители . А за сегашния герб на града , който изобразява ключ . Това е ключ , към кутията на Пандора , която ще искара всички престъпления на преминалите през властта . А дали ще получат заслужено наказание . Това зависи само от нас .
    • Чи
      Читател
      0 -7
      13:48, 25 юни 2020
      Толкова негативизъм, събран на едно място и се чуд... Виж коментара
  • 4
    Рз
    РЗИ
    22 -2
    20:31, 24 юни 2020
    Ало, къде са маските бе симпатяги ?
  • 5
    Зд
    Здрасти
    13 -1
    22:55, 24 юни 2020
    Сега всички на снимките да бъдат глобен. Или глобите са само за робите дето пълнят бюджета
  • 6
    Же
    Железан
    8 -2
    08:30, 25 юни 2020
    Да се добавят към герба узунджовска брада и неостър предмет, на фона на пластмасови крави а преди тях бутилка ракия. Така в стилизиран вид ще е представена най-новата история на община Хасково.
    • А
      а
      1 0
      19:43, 25 юни 2020
      миризмата
  • 7
    Ве
    Версаче
    0 0
    22:21, 25 юни 2020
    Браво ! Сега на пощенска марка , а по-късно и на тоалетна хартия . Голяма новина ! Чуждите медии отразиха ли го вече ? Трябва да се отпразнува в центъра с голям концерт...ако може Веско Маринов да пее.

Още новини от Хасково

Последни новини