Гришо се отказа срещу Куницин

Хасковския супер-талант в тениса Григор Димитров прекрати безславно първото си участие при мъжете на Уимбълдън. Миналогодишния шампион при юношите играеше с „Уайлд кард" но не можа да запише първата победа за българския мъжки тенис на Уимбълдън. При резултат 6:3 0:6 0:4 срещу руснака Игор Куницин, Гришо се отказа вероятно поради контузия.

Мачът тръгна като по ноти за нашия. Той печелеше лесно подаването си докато 10 години по възрастния си съперник се мъчеше със своя сервис. Пробив в 6-я гейм даде предимство за Димитров който затвори първия сет със 6:3. После без видима причина, Григор започна да изпитва затруднения в придвижването си по корта. Тинейджърът обаче така и не поиска намесата на физиотерапевт. Форхендите започнаха да излизат аут, бекхендите спираха в мрежата. Така за рекордно кратко време Куницин спечели втория сет със 6:0. Сривът в играта на българина продължи и в третия сет. При 4:0 Григор седна на стола си и не стана повече. За 4 гейма гришо вкара само няколко пъти първия си сервис и записа едва един печеливш удар.

Това бе третото участие на Българин в основната схема на най-престижния тенис турнир в света след двете загуби на Орлин Станойчев в първия кръг преди 10-на години.