Трима от Хасково първи по ориентиране сред 600

С три медала - златен, срeбърeн и бронзов завърши хасковският клуб по спортно ориентиране "Компас 94" двудневните състезания за купа "Бегун", които се проведоха край Приморско.

Надпреварата там - на 17 и 18 юни в гористата местност край курортното селище "Перла", предхождаше 33-тите международни състезания за купа "България". Купа "Бегун" бе организирана от клубът по ориентиране в Търговище и срещна над 200 състезатели от страната. Медалите за Хасково в крайното общо класиране донесоха Петър Стратиев - злато при мъжете до 40 години, Ралица Илиева - сребро при девойките до 18 години и Павел Илиев - бронз при юношите до 18 години.

Следващите 3 дни - 19, 20 и 21 юни събраха пък ориентировачи край Ахтопол, който стана домакин на 33-тите международни състезания за национална купа "България". Конкуренцията там беше далеч по-оспорвана - между 600 участници във всички възрастови групи, като сред тях и представители на клубове зад граница. "Компас 94" отново грабна три медала за Хасково. Спечелиха ги малката надежда Невена Симеонова - сребро при 12 годишните, Петър Стратиев - бронз при мъже до 40 години и председателят на местния отбор Тодор Стратиев, който също се окичи с бронз при 60 годишните.