Григор Димитров загуби от душманина на Агаси

Хасковския супер талант Григор Димитров загуби четвърт-финала на тенис-турнира в Кремона Италия. Негов екзекутор бе германецът Бенеамин Бекер който го победи с 2:0 сета. Най-известното постижение на немеца е, че се превърна в последния човек победил великия Андре Агаси. Това става на 3 септември 2006-та година на Ю Ес Оупън, обявен от Андре за последния турнир в кариерата му. Контузения чаровник от Лас Вегас нямаше как да вземе двубоя, но се бори мъжки срещу 14 години по-младия си съперник преди да отстъпи с 1:3 сета. Проклятието на тенис естетите обаче застигна Бекер и оттогава германеца не е направил абсолютно нищо на корта. Днес в Кремона, Григор бе на път да отмъсти за един от идолите си срещу 9 години по възрастния си съперник. В първия сет нашето момче имаше три брейк-пойнта в сервисът на Бекер, но ги пропиля. За сметка на това немецът проби подаването на хасковлията в последния 10-ти гейм и затвори сета със 6:4. Втория сет бе под диктовката на Григор-той имаше сет бол при 5:4 но не успя да реализира. Бавните червени кортове в италианския град позволиха Бекер да неутрализира най силното оръжие на хасковлията-сервисът и да постигне пробив в 11-я гейм а впоследствие да спечели сета със 7:5, а с това и мача. Григор заработи само 875 долара от 30-те хиляди за награден фонд и 16 точки за мъжката ранглиста, където е под номер 350.