Двама от Хасково със златни медали по ориентиране в Стара Загора

Два златни, два сребърни и два бронзови медала спечели хасковският клуб по спортно ориентиране „Компас 94" в състезания край Стара Загора на 16 и 17 май.

В парк Аязмото в надпревара за купа „Сърнена гора" и в конкуренция с близо 80 състезатели от още 10 клуба от страната, хасковлии грабнаха първото място при девойки до 18 години. Златото в тази категория бе за Ралица Илиева. Павел Илиев от същия клуб стана трети при юноши 18 години, а председателят на „Компас 94" Тодор Стратиев взе среброто при мъже 60 години. Трите медала донесоха на хасковския тим и бронзова купа „Сърнена гора" в отборното класиране.

Ден по-късно край Старозагорски минерални бани се проведе надпреварата за купа „Мини Марица изток", където участниците наброяваха вече 100.
Тодор Стратиев – младши донесе поредния златен медал за „Компас 94". Николай Стилев зае второ място при мъже 35 години, а Ралица Илиева при девойките добави още един бронз за отбора.

Тази събота хасковските ориентировачи от „Компас 94" ще се включат и в състезанията за купа „Рила" в подножието на връх Мальовица.