Правителството в Ордос, Вътрешна Монголия в Китай планира да построи пешеходен мост над река Вуланмулун.
А известният експериментален архитект Марго Красоевич представи уникалния си проект за моста. Той наподобява водно конче, но замисълът е още по-причудлив от тази прилика.
Мостът е плаваща гъвкава структура, която може да се премести по реката на нова позиция.
Елегантната конструкция се състои от главна плаваща секция, която поддържа три разгръщащи се пътеки и тройно платно от карбонови влакна. Благодарение на неговата трансформираща се природа, движещият се мост може да сгъне множеството си секции, за да се придвижи по реката по по-естествен начин.
Гъвкавите му пътеки се приспособяват към различни кейове и се простират през реката, като съответно се разгъват или сгъват. Хидравличната пешеходна пътека се поддържа от пристаните на речния бряг, докато главното тяло на моста се държи от платното и неговия ротатор. Цилиндрични кръстосани турбини държат над водата и стабилизират основната структура на моста, като действат като сал.
Когато мостът се използва, платното се спуска и действа като козирка над седящата зона, за да могат хората да се наслаждават на гледките и градините.
Соларни панели на пешеходна пътека предоставят енергия за трите електродвигателя генератор. Мостът може да бъде теглено, плавано или задвижвано на различни места.
Марго Красоевич е известна с диалога между архитектурната форма, геометрията, устойчивостта и интелигентните материали, който търси в работата си.