От х:

Днес в x:

Институциите заедно срещу дрогата сред децата, през февруари събират и общините в Смолян

Областният управител Недялко Славов, заместникът му Андреан Петров и представители на институции обсъдиха проблема с масовата употреба на наркотици сред младите хора в област Смолян.  В работната среща днес се включиха Момчил Николов – секретар на община Смолян, ст.комисар Николай Димов – директор на ОДМВР-Смолян, Иван Муцевски – началник на РУО-Смолян, д-р Мими Кубатева – директор на РЗИ-Смолян, Мария Делева – директор на Областна структура на БЧК-Смолян, Мария Славчева – представител на Общинския съвет по наркотичните вещества в Смолян.

Срещата се проведе по инициатива на областния управител във връзка с тревожни данни за намаляване възрастовата граница на лицата, употребяващи наркотични и психоактивни вещества в региона, въз основа на данни от проведено анкетно проучване на РЗИ-Смолян.

„Мисля, че е необходимо да се активизираме в превенцията срещу разпространението и употребата на наркотици. Има няколко факта и събития, които ни насочват за действия в тази посока. На първо място – дейността на органите на МВР по отношение разкриваемост, които смея да твърдя, че са ефективни, но не са достатъчни от гледна точка на това да се противопоставим на негативното явление", каза областният управител. Според него стратегията, разработена от РЗИ миналата година е добър базов документ, върху който можем да стъпим. Дейността на Общинския съвет по наркотичните вещества и други институции да работят в изпълнението на ангажиментите не само на територията на община Смолян, но и за цялата област.

Губернаторът подчерта, че е важна и работата с родителите в сферата на образованието, за да се наблегне на превантивните мерки и да се избегне намесата на органите на МВР.

"Разчитам първо на вашата експертиза, защото всеки един от вас по отделно има известен опит в това направление. Идеята това да мине под егидата на Областна управа е ние да координираме действията си, да си взаимодействаме, да се допълваме, за да се постигне по-масов ефект. В тази връзка желаният резултат от системното сътрудничество помежду ни е да съставим конкретен план с дейности и срокове за годината, който да концентрира усилията ни в посока противопоставяне разпространението и употребата на наркотици.”, Славов аргументира своето безпокойство във връзка с проблема.

Всеки от участниците сподели своето мнение, опит и даде предложения и насоки. Взе се решение през втората половина на месец февруари тази година да се организира среща в по-разширен формат, с участието и на представители от всички общини и общински институции с отношение към проблема, за да се обсъди плана за противопоставяне на употребата и разпространението на наркотици и психоактивни вещества в област Смолян.

СмолянБГвести.нет

Източник: Smolyan.bgvesti.NET

Facebook коментари

Коментари в сайта (1)

  • 1
    Видяхте ли как са решили други този проблем . Едно си знаем, едно си баем! Колко младежки мероприятия правите? Колко деца се включват в тях? Как да ги направим повече?Тези деца трябва да са толкова заети да спортуват, че да не им остава време за глупости! Освен щанги с какъв друг спорт се занимават децата? Всички деца трябва да са заети много със спортуване. Трябва да се правят състезания и все повече всякакви спортни мероприятия. Няма друго спасение - здрав дух в здраво тяло, хората отдавна са го измислили.
Последни новини