Сет и за Григор, изходна позиция на мача/допълнения/

След час и половина игра между Григор Димитров и Рафаел Надал, мачът от полуфинала на Откритото първенство на Австрали между българина и испанеца е в изходна фаза след като двамата си размениха по сет.

Първата част на двубоя между Рафа и Гришо беше затворена със сет в полза за испанеца с 6:3 след 35 минути игра.

При вторият сет обаче Гришо води на Надал с 4:1.Надал обаче си взе подаването с два поредни аса  и резултатът стана  2:4.След лек унес и отпускане хасковлията допусна пробив пробив - 4:3.

Испанецът се върна в сета, след пропуснати от Гришо четири възможности за нов пробив – 5:5.

След дълго разиграване гейм за Григор-  6:5. Българинът е под изключително напрежение на гейм от спечелването на втория сет.

7: 5 с последна дума на Григор и сет за българското момче!

Третата част на мача  Гришо започна със спечелен гейм. След силното начало на Гришо в третата част, Надал започна да взима топката все по-често и изравни резултата-гейм срещу гейм.

Григор се намира в отлично физическо състояние, категорични са международнтие спортни коментатори, които оценяват мача  до тази му фаза като изключително интересен заради играта на Гришо, която не дава на никой да си позволи да направи категорична прогноза за изхода му.

Както при първия сет, който спечели, така  и в третия Надал направи пробив в средата му и закова преди почивката на 3:2.

Истинска психологическа драма настъпи за Рафа надал при 5:6. След повече от пет минутна почивка играта е подновена.

При 6:6 -тайбрек.

И точка за Надал при непредизвикана грешка.

При 5:4 в полза на Надал, Гришо изравни.При 5:5 вече в лагера на Надал лицата станаха удължени.

Третият сет беше затворен в крайна сметка от Надал със 7:6.