Стотици милиони от глоби за нарушения на пътя не са събрани от джигитите, които създават проблеми за движението. Обикновено това не става след първия месец от нарушението, както е по „белия свят“ , а след две три години, когато настъпва давност. Така се формира чувство за безнаказаност. Това заяви в ефира на регионалното „Радио Кърджали“ председателят на Окръжният съд в Кърджали Георги Милушев. Той сподели, че чувството за безнаказаност увеличава броят на водачите, които карат без книжки,с отнети документи за правоспособност или пияни. С това ръстът на пътнотранспортните произшествия се увеличава.Делата свързани с катастрофи и нарушения на пътя вече са водещи в практиката на Окръжния съд в Кърджали, подчерта Георги Милушев.
Милушев посочи,че през последните десет години има неколкократно увеличаване на глобите, но не и на събираемостта.Полицаите са принудени да издирват нарушителите,а не обратно. Няма заинтересованост тези,които не спазват закона да си плащат глобите, категоричен е Милушев.Тожй смята,че са належащи бързи законови промени.
Съдия Милушев посочи,че трудната събираемост на глоби и такси е присъща и за съдебната система. Явно става дума ,за една и съща тенденция в държавата,смята Георги Милушев.
Георги Кулов