Хасково пак разгроми Нафтата на баскет

Женският баскетболен тим на Хасково разгроми гостите от Нефтохимик в зала Дружба в петък вечерта с резултат 96:82. Първият мач в Бургас също бе спечелен от момичетата на треньорката Елена Станкова с 86:67.

Така отборът на Хасково запазва временното си лидерство в първата петица от държавното първенство за жени с 11 победи и 3 загуби. Монтата обаче им диша във врата с резултат 10 победи и 3 загуби, но с мач по-малко.

Домакините започнаха със самочувствие и бързо набраха преднина от 10 точки. През втората част играта бе равностойна, но дистанцията в резултата се запази и първото полувреме завърши 50:37.

В третата част гостите се мобилизираха и успяха да намалят преднината на домакините, които обаче бързо успяха да парират устрема на бургазлийки и запазиха аванса си докрая.