Баротев донесе в Хасково сребро от Европейското по спортна аеробика

Пореден висок покорен връх отбеляза Тихомир Баротев от Спортен клуб "Виолена" на 9-ото Европейско първенство по спортна аеробика в Елвас, Португалия.

Спортистът стана вице-европейски шампион с оценка 20,100 и прибра към България и Хасково сребърния медал.

Макар че остана втори, Баротев получи признание на крака от публиката, която дълго го аплодира след изпълнението му. ,„Европейски шампион трябваше да Баротев“, е безспорното мнение и на специалистите, и дори конкурентите на хасковлията.

В категориите „групи“ и „смесени двойки“ състезатели от Спортен клуб „Самоков“ и Спортен клуб “АМД“ –Пловдив, които са тренирани във „Виолена“, излязоха на финали и завоюваха 5 и 7 място.

В крайна сметка, освен големия успех за Баротев, хасковският клуб по аеробика “Виолена“ също слага успеха под финалната черта. От 5 класирани съчетания от българския отбор, 3-те са на “Виолена“, освен това единственият медал за страната е на състезателят от Хасково.