Два пъти злато за Мега Спорт от Plovdiv Cup

На изминалия международен турнир Plovdiv Cup  2015 състезателите от хасковския клуб по аеробика "Мега Спорт " взеха  участие с 22 съчетания. Възпитаниците на треньорката Мартина Маринова записаха представяне във  всички категории и възрастови групи. Девет медала, от които 2 златни, 5 сребърни и 2 бронзови, е равносметката за хасковските спортисти.

Във възрастовата категория 9-11 години индивидуално момчета, със златен медал се окичи Александър Ангелов, бронзовият идва също в Хасково на гърдите на  Румен Янакиев.

Златното момиче на Мега Спорт Борислава Иванова отново безапелационно завоюва златото при 9-11 годишните  в индивидуалната категория на момичетата.

Сребро в същата възрастова категория, но при групите спечелиха и Янакиев, Габрова, Янкова, Митева, Ангелова

На второто място на почетната стълбица  при 12-14 годишните се качи и тройката Мишева, Арабаджи, Кайрякова, сребро спечелиха и като група трите състезателки заедно с Василева и  Добчева.

Сребърен медал има и  Дарина Пашова-15-17 години, индивидуално момичета. При тройките Пашова, Черкезова, Благоева  и при групите -Черкезова, Ванчева,Благоева, Ценова, Атанасова също се върнаха със сребро.

Състезанието в Пловдив играе ролята на квалификация за Европейското първенство по аеробика, което ще се проведе през ноември в Португалия.

Клубът продължава своята подготовка за предстоящия Национален турнир в Боровец през началото на октомври.