Двама димитровградчани с медали от държавното първенство по кик бокс

Два бронзови медала спечелиха при мъжете състезателите на клуб "Фаворит" в Димитровград в държавното първенство по кик бокс в Шумен

Два бронзови медала спечелиха при мъжете състезателите на клуб "Фаворит" в Димитровград в държавното първенство по кик бокс в стиловете кик лайт и лоу кик. Надпреварата се проведе преди дни в Шумен, където участваха 500 състезатели от 45 спортни клуба в цялата страна.

С медали се окичиха Дилян Тенчев в категория до 84 кг. и Димитър Профиров в категория до 89 кг.,като и двамата загубиха на полуфиналите от бъдещите шампиони в категориите си, поясниха от димитровградския клуб.

Медали и купи бяха раздадени в над 10 категории в четири възрастови групи. Следващото предизвикателство към състезателите от тукашния клуб е участие в първенство по К1, което ще се проведе в нова Загора през май.