Проектът "Професия владетел" представиха в Професионалната гимназия |
„Професия владетел” e името на проекта по история на единайсетокласниците от ПГ „Проф. д-р Асен Златаров”, който бе представен днес под формата на открит урок.
Нашите владетели получават властта си по наследство, но историята ни учи и че управлението на една държава не е лесно. Уменията не се наследяват, а се получават чрез образование и самоусъвършенстване на владетеля така, както се придобива и професия – с упоритост и труд, поясни идеята преподавателят по история в гимназията Иванка Паопова.
Подготовката за реализацията на разработката отне няколко седмици на учениците. Сформирани бяха екипи, теглен бе жребий, за да стане ясно всеки екип кой владетел от Първото и Второто българско царство ще представи. Днес екипите презентираха своите владетели, като показаха дейността им чрез стенни табла.
Оценяването стана чрез оценъчни карти с точно регламентирани критерии, като всеки екип трябваше да оцени другите и да се самооцени. Публиката също гласува, за да определи най-добре представилия се екип и владетелят професионалист.
В надпреварата взеха участие 15 екипа, в които се включиха 50 ученици. Най-много точки спечели екипът, който представи цар Симеон – Красимира Иванова, Атанас Петров и Стефан Гърков от 11а клас със специалност „Електронна търговия“. Оказа се, че присъстващите не гласуваха единодушно за владетел професионалист. Основателят на българската държава – кан Крум, цар Симеон и цар Иван-Асен Втори печелят приза владетел професионалист.
Презентацията започна с основателят на българската държава Хан Аспарух |
Ръководството на училището бе гост на проявата |
от "КПВ"
от "КПВ"
tcgv
всезнайковци
некомпетентен по история