Хасковски самураи печелят признание

Хасковските "самураи" печелят медали и признание

Млади самураи от Хасково спечелиха признание и медали в големия карате турнир за Купа Самурай, който се проведе в Добрич през почивните дни. В него участваха 140 каратисти във възрастови групи деца и юноши младша и старша възраст. Състезаваха се най-добрите от 12 клуба от страната, сред които бе и хасковския Вадо-рю. По традиция, местните каратисти бяха в камерен състав, едва 8 души, но почти всеки от тях се окичи с медал. Васил Ривов наби всички на Кумите на кат. 52 кг и стана най-убедителния шампион на турнира. Съотборничката му Теодора Павлова впечатли с техниката си на Ката индивидуално и също взе титлата. Серкан Лятиф излезе в битката за златото на Кумите 63 кг но отстъпи достойно на по-добрия си опонент и се окичи само със среброто. Кадер мюмюн взе 2-ро място на Ката инд. и бронзов медал на Кумите в категория + 54 кг. Толга Али допълни с бронз от кумите в категория плюс 40 кг.