Първа победа за женския хандбал в „А” група

Женският хандбален отбор на Хасково завоюва трудна първа победа в „А” група срещу „Поморие”. В зала „Спартак” хасковлийките спечелиха мача с 28:27.

Най-точна за „Хасково” бе Тенгиз Куца, която отбеляза 8 гола във вратата на "Поморие". След нея се нареждат Антоанета Вълкова с 5 гола, Виолета Добрева и Дарина Панайотова – Бръмбъра, с по 4. От противниковия отбор Татяна Гафарова пък отбеляза 10 точни попадения. Тя е националка и една от най-добрите състезателки в отбора.

До средата на първото полувреме „Хасково” водеше с 9:4. В края на първата част „Поморие” бързо стопи разликата и почти изравни, но домакините останаха с 1 гол преднина (13:12). Във второто полувреме момичетата на „Хасково” сякаш се поизмориха и изостанаха в резултата. Липса на концентрация и синхрон в действията им докара обрат в мача. До 45-тата минута „Поморие” водеше с 24:26. В последните минути „Хасково” обърна резултата, което доведе до първа победа.

Следващия мач ще бъде на 19 октомври срещу „Шумен 98”.